Genel 30 TEMMUZ 2010 / 12:02

İstiklal Caddesi'nde bir şeyler oluyor

Cadde, dünyanın ilk multiplayer interaktif bina projeksiyon oyununa sahne oluyor.

Cadde, dünyanın ilk multiplayer interaktif bina projeksiyon oyununa sahne oluyor.


İstiklal Caddesi'nde gezinirken Galatasaray Lisesi'nin önüne gelenleri hoş bir sürpriz bekliyor. Lise önünde çeşitli etkinlikler düzenleyerek kalabalığı canlı tutmaya çalışan Algida standından Yapı Kredi binasına yansıtılan projeksiyonla interaktif bir oyun oynanabiliyor.

Algida yetkililerinin uzun araştırmalar sonucu ilk olduğuna kanaat getirdiği oyun, cep telefonundan bir numaranın aranarak, tuş takımıyla karakterin "pacman"deki gibi yönlendirilmesinden oluşuyor. Yoğun ilgi gösterilen organizasyonda oyuncular 45 saniye içinde labirentte beliren 3 adet Cornetto toplamayı başarırsa, bedava Cornetto kazanıyor.

İstiklal caddesinin hareketli haline ivme katan etkinlik, teknolojiyle şirketlerin kendilerini nasıl müşterileriyle yakınlaştırabileceğinin iyi bir göstergesi kabul edilebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun