Genel 13 ARALIK 2013 / 18:00

İşte e-devlet

TBMM içecek siparişi sistemi için elekronik sistem hazırladı.


 

Günlük yaşam, elektronik süreçlerle her gün bütünleşiyor. Bu sistemlerin gerek platformlarda gerekse mobilde yaygın kullanımı özel sektörde de kamuda da  muazzam bir hızla artıyor. Hayatı hızlandıran e-hizmetlere bir yenisi de TBMM'den geldi.

Meclise bir e-çay çek

 TBMM Çay Ocakları Elektronik Sipariş Sistemi, vekillerin içecek siparişlerini çevrimiçi olarak verebilmesini sağlıyor. Sayfada sipariş oluşturma, son siparişler, sipariş geçmişi, görüş- öneri- şikayet linkleri bulunuyor. Elektronik içecek servisi sistemleri çok yeni değil. Çay-kahve siparişini bile cep telefonundan uygulama kullanarak gerçekleştirmek isteyen vekiller, e-devlet sistemlerini  ileri seviyelerinde kullanıyor. Bu kadar dar alanlarda kullanımı, TBMM'nin elektronik sistemleri ve teknolojiyi ne kadar benimsediğinin göstergesi olsagerek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun