Genel 17 TEMMUZ 2009 / 09:40

İstanbul.com’dan Expedia İşbirliği

Şehir portalı www.istanbul.com gerçekleştirdiği yeni işbirliği ile dünya online gezi ve rezervasyon devi Expedia ile çalışmaya başladı.

Şehir portalı www.istanbul.com gerçekleştirdiği yeni işbirliği ile dünya online gezi ve rezervasyon devi Expedia ile çalışmaya başladı.


www.istanbul.com, yepyeni bir işbirliğine daha imza attı. Aktif 400 bini aşkın üyesi bulunan site, dünyaca ünlü seyahat ve rezervasyon sitesi www.expedia.com ile bir ortaklığa gitti. Güçlerini özellikle 2010 dünya kültür başkenti sürecinde birleştiren bu iki kurum, gelecek yıl İstanbul'a gelecek olan turist sayısında ciddi bir artış hedefliyor.

www.istanbul.com üzerinden geçtiğimiz yıl 180 binin üzerinde ziyaretçi 16 binin üzerinde oda rezervasyonu yapılmıştı. Expedia sitesinde ayda ortalama 75 milyon ziyaretçi arama yaparken, 140 binin üzerinde oda satılıyor. Expedia'nın 1 günde sattığı uçak biletleriyle 150 Boeing 747 yolcu uçağı doluyor. Expedia Inc., NASDAQ'da işlem gören bir firma ve 2009 yılı ilk çeyrek satışları 5 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirdi. Firma sadece otel rezervasyonu değil, gösteri biletleri, hayvanat bahçesi ve doğal park girişleri konusunda da dünyanın en büyük isimleri arasında sayılıyor.


Expedia işbirliği ile www.istanbul.com sitesi üzerinden listelenen otel sayılarının ciddi oranda artması bekleniyor. Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen İstanbul'a önümüzdeki yıl çok sayıda turist gelecek. www.istanbul.com'daki şehir bilgileri ve Expedia'nın global altyapısının birleşmesinin İstanbul'un global tanıtımına büyük bir katkı sağlanması hedefleniyor.


Konu hakkında yorum yapan www.istanbul.com Genel Müdürü Canan Erdoğan, şunları belirtti; "Bu ortaklık İstanbul için gerçekten büyük öneme sahip. Sadece Temmuz ayında sitemiz üzerinden 20 bini aşkın kişinin rezervasyon yapmalarını hedefliyoruz. Sitemizin doğal büyümesinin bir parçası olarak Expedia Affiliation Network (EAN) ile gerçekleştirilen ortaklık hem bize hem de İstanbul'a büyük katkı sağlayacaktır."


EAN Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirmeden Sorumlu Yöneticisi Cameron Jones şunları belirtti; "Seyahatçilerin, paralarının değerini alabilecekleri yerlere araştırmalar yaptıkça Türkiye'ye yapılan tatillerin popülaritesinin arttığını görmekteyiz. Bu nedenle www.istanbul.com ile bu ortaklığı gerçekleştirdiğimiz için memnunuz. İnsanlar sadece siteyi ziyaret ederek, seyahat etmeye karşı ilgi gösterdiler, bu nedenle rezervasyon özelliğinin giriş sayfasına entegre edilmesi, hızlı ve esnek Expedia rezervasyon motoru aracılığıyla insanların seyahat ihtiyaçlarına göre daha kolay ve hızlı rezervasyon yapmalarını sağladı."


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun