Genel 29 TEMMUZ 2009 / 12:37

İspanya da dijital yayıncılık dönemine geçiyor

Ülkenin üç büyük yayınevi Planeta, Random House Mondadori ve Santillana dijital yayıncılık konusunda birleştiler.

Ülkenin üç büyük yayınevi Planeta, Random House Mondadori ve Santillana dijital yayıncılık konusunda birleştiler.


İspanya pazarının yüzde 70'ine sahip olan bu yayınevleri 2010'a kadar elektronik kitap okuyucuların pazardaki yerlerini almaları ve kitapların elektronik formatta yayınlanmaları için bir dizi adım atacaklarını açıkladılar.

Yayınevlerinin Apple ve Nokia ile yaptıkları anlaşmalar sonucunda e-kitapların cep telefonlarından da okunabilmesi için çalışmalara başlandığı belirtiliyor. E-kitaplar için birim fiyat olarak kâğıt baskının fiyatının yüzde 80'i uygun bulunmuş durumda. Elektronik okuyucular önümüzdeki aylarda raflardaki yerlerini alacak.


Random House, Planeta ve Mondadori gibi büyük yayınevlerinin aralarındaki rekabete rağmen birlikte bu projeye adım atması dikkat çekiyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun