Genel 15 OCAK 2010 / 12:08

İskoçya'da suçlar bilgisayarda canlanacak

İskoç Polis Servisi, ciddi suçların takibi ve araştırmasında 3 boyutlu model ve animasyonları kullanacak.

İskoç Polis Servisi, ciddi suçların takibi ve araştırmasında 3 boyutlu model ve animasyonları kullanacak.


 

İskoç Polis Servisi'nde uygulamaya koyulacak teknoloji sayesinde, polisler ve araştırma ekipleri olay yerine gitmeden suç mahalini üç boyutlu olarak görüntüleyebilecekler. Böylece, İskoç Polis Servisi, 3 boyutlu yapılandırma ve animasyonlarla suçun nasıl işlendiğini açıklayacak. Geliştirilen bu teknoloji sayesinde açıklanması zor olan durumlar, sanal modellerle daha kolay anlaşılabilecek ve sanal modeller bir bıçağın ya da bir merminin vücudu nasıl yaraladığını ortaya çıkaracak.

Suç soruşturmasında kullanılacak olan devrim niteliğindeki bu teknoloji, olaya dair oluşacak kanıtın en iyi şekilde resmedecek. Bu, jüriye gösterilmesi zor ve korkunç fotoğrafların sunumu açısından da faydalı olacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun