Genel 14 AĞUSTOS 2009 / 12:43

İşinizi programlarken dikkat

Aynı anda birkaç iş yapmak, yorgunluk, stres ve öfkeye neden oluyor.

Aynı anda birkaç iş yapmak, yorgunluk, stres ve öfkeye neden oluyor.


İş yerinde yoğun tempoyla mı çalışıyorsunuz? Peki aynı anda birden fazla işle uğraştığınız oluyor mu? Eğer yanıtınız evet ise size köü haberimiz var. Aynı anda birkaç işi yapmak beyne zarar veriyor. Zihinsel olarak yıorgunluk yaratan bu durum, strese ve öfkeye neden oluyor.

İtalyan La Stampa Gazetesi’nin haberine göre Massachussets Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından yapılan araştırmaya göre insan beyni sadece tek bir eylem üzerinde yoğunlaşıyor. Habere göre diğer eylemler dikkat dağıtıyor ve kişinin çalışma hızını kesiyor. Araştırmanın başındaki isim Earl Miller, bu konuda kendine güvenen insanların dahi bu nitelikte olmadığını ifade ediyor. Çünkü insan beyni bu şekilde işlemiyor. Miller, gerçekten gerekmedikçe çok sayıda işin bir arada yapılmaması gerektiğini vurgulor. Bunun şart olduğu durumlarda ise bu işlerin öğleden sonra yapılması öneriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun