Genel 11 HAZİRAN 2010 / 08:43

Işın kılıcı gerçek oldu

WickedLasers, gerçekten de etrafı yakıp yıkabilecek bir ürün piyasaya çıkardı.

WickedLasers, gerçekten de etrafı yakıp yıkabilecek bir ürün piyasaya çıkardı.


Bilim kurgu filmlerinin vazgeçilmez öğelerinden biridir. Birden usta bir dövüşçünün elinde belirir ve düşmanları tek darbede ortadan ikiye böler. Evet, Star Wars (Yıldız Savaşları) ve Star Trek (Uzay Yolu) filmlerindeki dövüşçülerin en etkili silahı olan ışın kılıcından bahsediyoruz.

WickedLasers firmasının Spyder III Pro Arctic lazeri neredeyse filmlerde gördüğümüz ışın kılıçlarından farksız. Ayrıca cihaz onlar kadar olmasa da bir hayli tehlikeli. Lazer üzerine uzun süre tutulan nesneleri yakabiliyor. Ayrıca göze gelirse gözü de kör edebiliyor.

Lazer, Casio'nun mavi ışık çıkaran, yeni cıvasız yeşil projektöründen yapıldı. 1 watt enerji kullanan lazer 200 dolardan satılıyor. Ürünün üzerinde bahsettiğimiz tehlikelerle ilgili uyarılar da bulunuyor. Ayrıca yanında bir de güvenlik gözlüğü geliyor. Gözlüğü takmadan cihazı kullanmak pek akıl kârı gözükmüyor.

WickedLaser ürünün daha fazla geliştirilmeyeceğini, daha gelişmiş bir ürünün daha fazla sorumluluk ve risk ifade edeceğini açıkladı. Bu arada ürünün üzerinde çocuklarla ilgili bir yaş sınırlaması ve onları tehlike altında bırakacağının yazmaması dikkat çekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun