Genel 07 EKİM 2008 / 14:26

"İşimizi yeniden keşfetmeliyiz"

CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi '08 Ortak Açılışı Töreni'nin ilk konuşmasını İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir gerçekleştirdi.

CeBIT Bilişim Eurasia ve Bilişim Zirvesi '08 Ortak Açılışı Töreni'nin ilk konuşmasını İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir gerçekleştirdi.

BTnet.com.tr'den de canlı olarak yayınlanan törenin açılış konuşmasını yapan Güldane Taşdemir, bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi’nin iş dünyası, siyaset ve bilişim çevrelerinin buluşma noktası haline geldiğine işaret etti. Bilişim Zirvesi’nin, çeşitli sektörlerdeki kurumsal kullanıcıların BT konusunda ihtiyaçlarını karşıladığı çok önemli bir bilgi, iletişim ve iş platformu olduğunu belirten Taşdemir, etkinliği çözüm bulma platformu olarak tanımladı. İş dünyasında rekabetin arttığını ve daha fazla mücadele gerektiğini söyleyen Taşdemir, “Gerçek dünyada üretilen bütün sorunların bir çözümü var. Çözüm herşeyi yeni bir gözle ele almamızda ve yeniden keşfetmemizde gizli” dedi. Sektör bağımsız tüm kuruluşların işini yeniden gözden geçirmesi gerektirdiğini vurgulayan Taşdemir, bilgi teknolojilerini reddederek geleneksel yollarla iş süreçlerini yürüten şirketlerin rekabette geri kalacağını vurguladı. Taşdemir, “Tüm sektörlerde ürünlerarası, kurumlararası, uluslararası rekabet avantajı yaratmak için bilişimi en doğru şekilde kullanarak süreçlerimizi yeniden tanımlamamız gerekiyor. İşimizi yeniden keşfetmemiz şart” şeklinde konuştu.