Genel 04 AĞUSTOS 2009 / 07:13

Işık Üniversitesi, e-MBA programını başlatıyor

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Element Eğitim Teknolojileri çözüm ortaklığında YÖK onaylı e-MBA programını hayata geçirdiğini gerçekleştirilen imza töreniyle duyurdu.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Element Eğitim Teknolojileri çözüm ortaklığında YÖK onaylı e-MBA programını hayata geçirdiğini gerçekleştirilen imza töreniyle duyurdu.


2009-2010 akademik yılı güz döneminde başlayacak e-MBA (Tezsiz İşletme Yüksek Lisans) programı, öğrencilere zaman ve yer bağımsız internet üzerinden verilen derslerle YÖK onaylı diploma sahibi olma olanağı sunuyor. e-MBA programının iş hayatının yoğun temposu içerisinde eğitimine devam etmek isteyen ancak zaman ve yer unsurları nedeniyle geleneksel eğitimden faydalanamayan bireylere kolaylık sunduğunu vurgulayan Element Eğitim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eşkinat, "Bu nedenle FMV Işık Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz bu çözüm ortaklığı bizim için daha geniş kitlelere ulaşma anlamında çok önemli bir adım" derken Işık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Ekinci ise şunları aktardı: "Üniversitemiz, kampüste sürdürülen geleneksel eğitimin yanı sıra yeni eğitim teknolojilerine girişi ifade eden e-öğretime başlamayı çağın gereklerinden birisi olarak değerlendiriyor. MBA ile başladığımız e-öğretim programlarımızı zenginleştirme çalışmalarımız sürüyor. Maslak kampüsümüzde sürdürdüğümüz MBA programlarımızda, bazı dersleri ABD üniversitelerinden internet üzerinden alarak uyguladığımız uzaktan eğitimi, bugün çözüm ortağımızla birlikte daha yüksek düzeyde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. E-eğitimi yaşam boyu eğitim amacı içinde kullanmak istiyoruz.”


e-MBA programı internet üzerinden e-sınıflarda canlı olarak gerçekleştirilen; tamamı seslendirilmiş ve grafik animasyonlarla güçlendirilmiş anlatım formatındaki asenkron derslerden oluşuyor. Bu yöntemle öğrencilerin konsantrasyon, anlama ve öğrenme oranları artılması hedefleniyor. 30 Eylül'e kadar devam edecek olan kayıtlara, dört yıllık lisans derecesine sahip tüm MBA adayları, programın web sitesi www.isikemba.org ve http://emba.isikun.edu.tr üzerinden başvurabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun