Genel 16 EKİM 2008 / 10:16

Işığın insanı çözümlemesi

Artemide My White Light serisi ekipmanları sayesinde kullanıcı tarafından yoğunluğu ayarlanan ışık kaynakları ile gökkuşağının tüm renkleri ortamda adeta dans ettirilebiliyor.

Artemide My White Light serisi ekipmanları sayesinde kullanıcı tarafından yoğunluğu ayarlanan ışık kaynakları ile gökkuşağının tüm renkleri ortamda adeta dans ettirilebiliyor.


“Işığın Huzurla Buluşması” temasıyla anlatılan "My White Light" serisi, insanların kendi ruh hallerine göre kendi atmosferlerini yaratmaları esasına dayanıyor. İhtiyaç ve istek doğrultusunda kullanıcı ihtiyaç duyduğu ışığı kendisi yaratabiliyor. Dinlenme, okuma ya da eğlence amaçlı zaman ve ortamlar kişinin zevki doğrultusunda renklenip, aydınlanabiliyor.


My White Light Serisi, ışığın sadece yayıldığı çevre içerisinde değil, aydınlattığı çevrenin kendi içerisinde de ışığın farklı oranlarda ve renklerde karıştırılması ile insanın çözümlenmesi temasıyla tasarlanmış. Bu projede çalışan mimar ve mühendisler, bilimsel olarak insanın ruh halini, biyolojisini ve aurasını belli yüzdelerdeki renk karışımları ile etkilemeye çalışmışlar ve aydınlatılan ortamlarda çekici güç sağlamışlar.


Serinin tüm kontrolü uzaktan kumanda ile yapılabiliyor. İki taraflı özel kumandanın birinci tarafında tamamen RGB (red, green, blue) sistemindeki renkler ayrı ayrı kontrol edilebiliyor. İkinci tarafında ise Kelvin skalasına göre sıcak renklerden soğuk renklere doğru ışık kaynağının derecesi belirleniyor.Bu da 2.500°K - 20.000°K değerleri arasında (beyazdan turuncuya), sıcak renklerden (beyazdan maviye) soğuk renklere kadar değişen renk seçenekleri sunuyor. Ayrıca My White Light Serisi ile doğal günışığı da dahil olmak üzere tüm ara renkleri de elde etmek mümkün. Sunduğu aydınlatma seçenekleri ile çevresel ve ruhsal psikolojide oldukça etkili olan bu seri kullanıldığı mekânlarda tercihler doğrultusunda ürünlere eklenebilecek hava temizleyici ve ses sistemleri aracılığıyla ses ve hava kalitesini de etkileme özelliğine sahip.


www.lamphouse.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun