Genel 27 OCAK 2010 / 11:58

İşi kaldırımda ıslık çalan değil Twitter'da şakıyan buluyor

İş ve işvereni buluşturan Twitter şimdi de insan kaynakları sitesi olma yolunda ilerliyor.

İş ve işvereni buluşturan Twitter şimdi de insan kaynakları sitesi olma yolunda ilerliyor.


Facebook gibi platformların aksine, Twitter'ın üyelerini yakın tanıdıkların haricinde daha geniş kitlelere ulaştırma konusundaki başarısının, iş arayanlar ve işverenler arasında ideal bir köprü olabileceği ortaya çıktı. Buna bağlı olarak son dönemde Twitter'da insan kaynakları gruplarına ulaşan ve iş arayanları keşfeden şirketlerin sayısında hızlı bir artış dikkat çekiyor.

Twitter'da iş aramaya yarayan TwitJobSearch uygulamasını yaratan WorkDigital'ın sahibi William Fischer'a göre, geçen ay Twitter'da 340 bin iş listelendi. TwitterJobSearch, üyelerin aradığı iş bağlantılı anahtar kelimeleri takibe alıyor ve bağlantılı iş ilanlarını kişiye sunuyor. TwitJobSearch'ün bir diğer servisi olan JobDeck de, LinkedIn'deki iş listelerini güncelliyor. KFC ve Adidas gibi reklam verenler Twitter'daki iş arama motorunda öncelikli yer edinmek için ekstra ücret ödüyor.

WorkDigital'a göre TwitJobSearch'u çok fazla insan kullanıyor. İşverenler için de Twitter'da eleman bulmak daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay.

Kısacası şirketler Twitter'ın uygun pozisyona uygun eleman yönlendirme potansiyelini yakın takibe almış durumda.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun