Genel 16 NİSAN 2010 / 07:33

ISI DealWatch Raporu yayınlandı

ISI DealWatch Raporu ile en iyi birleşme, satınalma ve hukuk danışmanlarının sıralaması belli oldu.

ISI DealWatch Raporu ile en iyi birleşme, satınalma ve hukuk danışmanlarının sıralaması belli oldu.


ISI DealWatch tarafından Ocak - Aralık 2009 dönemi için, yükselen piyasalardaki en iyi birleşme ve satınalma finansal danışmanları ve en iyi birleşme ve satınalma hukuk danışmanlarına dair sıralama yayınlandı.

DealWatch veritabanına göre, 2009 yılında Türk piyasasında, 1 milyar 265 milyon Dolar toplamına ulaşan birleşik değerindeki anlaşmaya danışmanlık yapan, Raiffeisen Grubu, en iyi birleşme ve satınalma finansal danışmanı oldu. Bunun yanı sıra anlaşmaların sayısı göz önünde bulundurulduğunda, 9 anlaşmaya danışmanlık yapan İş Yatırım, 2009 yılındaki birleşme ve satınalma finansal danışmanları sıralamasında en üstte yer alıyor.

Hukuk firmaları arasında, toplamda 385 milyar dolar değerindeki anlaşmalara danışmanlık yaptığı için, White & Case, 2009 yılında Türk piyasasındaki lider hukuk danışmanı oldu. Ayrıca anlaşma sayısı bazında da 2009 yılında en fazla birleşme ve satınalma anlaşmasına danışmanlık yapan 8 işlem ile White & Case firması oldu.

Rapora bölgesel bakıldığında, Güneydoğu Avrupa'daki lider birleşme ve satınalma finansal danışmanının, toplamda 2 milyar 801 milyon Dolar değerinde beş anlaşmaya danışmanlık yapmış olan JP Morgan Chase olduğu görülüyor. Bununla birlikte, Güneydoğu Avrupa bölgesinde 2009 yılı içinde yürütülmüş olan 9 işlem ile en çok rastlanılan danışmanlar sıralamasında en üst sırayı, Raiffeisen Grubu aldığı görüldü. Hukuk tarafında, 2009 yılında Güneydoğu Avrupa bölgesindeki 13 birleşme ve satınalma anlaşmasına danışmanlık yaparak anlaşma sayısı sıralamasında en üst sırayı Allen & Overy yer alırken; Clifford Chance'in, toplamda yaklaşık 2 milyar 687 milyon Dolar değerinde işlem gerçekleştirdiği ortaya çıkıyor.

DealWatch'a dair daha detaylı bilgiye www.securities.com/dw adresinden ulaşılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun