Genel 18 HAZİRAN 2009 / 13:09

İş uygulamaları için ortak platform: Wave IP

SYS, yeni nesil iletişim platformu Wave IP’yi Türkiye pazarına tanıttı.

SYS, yeni nesil iletişim platformu Wave IP’yi Türkiye pazarına tanıttı.


SYS (Sesli Yanıt Sistemleri), dağıtıcılığını yürüttüğü Vertical Communications’ın yeni nesil iletişim platformu Wave IP’yi tanıttı. Toplantının açılışını yapan SYS Genel Müdürü Y. Tümer Gürkök, TDM altyapılarından uzaklaşıldığını ve IP’ye eğilimin arttığını kaydetti. IP pazarının büyümesine işaret eden Gürkök, video konferans, IVR, ses kaydı gibi pek çok iş uygulamasının sadece büyük çaplı değil, daha küçük ölçekteki şirketlerde de yaygınlaştığını belirtti. Çözümlerde donanımdan yazılıma kayışın iş uygulamalarını daha erişilebilir hale getirdiğini belirten Gürkök, Wave IP’nintüm iş uygulamalarını tek platformda sunduğunu söyledi.


IPPBX’in her boyutta şirkete hizmet verebilmesi ve büyüyen organizasyonların ihtiyaçlarına göre gelişebilmesi ve esnek olması gerektiğini vurgulayan Gürkök, bu çözümlerin var olan yatırımların korumak anlamında var olan altyapıları desteklemesi gerektiğini sözlerine ekledi. Bu yapıların kolay yönetiminin diğer bir kritik nokta olduğunun altını çizen Gürkök, “IP, gelecektir. Dünya IP’ye gidiyor. Aryık tek protokol var, o da IP. Kendimizi buna göre programlamalıyız. Bu değişim gerçekleşiyor. Biz değişime Wave IP ile hazırız” dedi.


Vertical Communications Başkan Yardımcısı Peter H. Bailey ise yaptığı konuşmada ürün hakkında bilgi verdi. Wave IP’nin 2007’de dünyada piyasaya sunulduğunu belirten Bailey, bu çözümü SYS ile Türkiye pazarında yaygınlaştıracaklarını belirtti. Wave IP’nin üç yıllık çalışma ve 30 milyon dolarlık Ar-Ge yatırımıyla şekillendirildiğini belirten Bailey, IP 2500 ve IP 500 olmak üzere iki sürümü olan ürünün 10 ile 350 arası çalışana sahip şirketleri hedeflediğini ifade etti. Bailey, şimdiye kadar 2 bin 500 ünitenin kurulumunun gerçekleştiğini belirtti. VoIP’ye olan eğilimin artışına işaret eden Bailey, bu pazarın dünyada 8 milyar avroluk bir büyüklüğe ulaştığını sözlerine ekledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun