Genel 15 EKİM 2010 / 15:04

İş dünyası SAP Forum’da buluştu

SAP Forum 2010, SAP ve iş ortaklarını bilişim dünyasıyla buluşturdu.

SAP Forum 2010, SAP ve iş ortaklarını bilişim dünyasıyla buluşturdu.


Bugün İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen SAP Forum 2010, 16 salonda 28 şirket tarafından gerçekleşen 112 sunuma ev sahipliği yaptı. SAP ve iş ortaklarını bilişim dünyasıyla buluşturan etkinliğin açılışı; SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker ve Harvard Profesörü Robert Kaplan’ın sunumlarıyla açıldı.

Serdar Kuzuloğlu ile sayısallaşan dünyanın iş dünyasına yansımaları konusunda bir sunum yapan Cem Yeker, doğuştan dijitaller olarak da adlandırılan yeni nesle dikkat çekti. Bu neslin çalışan ve tüketici olduğu zaman iş dünyasını da farklılaştıracağını belirten Yeker, “Bu sayede hizmet alma şekilleri de tamamen değişecek. Çevrimiçi platforma dayalı bir yapı göreceğiz” dedi.

Türkiye’nin büyük bir değişim içinde olduğunu vurgulayan Yeker, ihracatın arttığını; ülke ekonomisinin giderek büyüyeceğini belirtti. Değişen kurallarla birlikte sosyal ağların önem kazandığını vurgulayan Yeker, “Değişen cihazlar ve sosyal ağlar iş yapış şekillerimizi değiştiriyor” dedi.

Cem Yeker ardından sunum yapan Robert Kaplan ise strateji yönetimi ile ilgili yaklaşımlarını paylaştı. Altı fazdan oluşan yönetim sistemi konusunda birikim ve görüşlerini paylaşan Kaplan, iş dünyasında ayakta kalmak isteyen şirketlerin izlemesi gereken yol haritası çizdi. Robert Kaplan SAP Forum 2010’da yaptığı sunumda ağırlıklı olarak son kitabı olan The Execution Premium’da (Uygulama Üstünlüğü) gündeme getirdiği konuların üzerinde durdu.

Koç Holding’e ödül

SAP Forum 2010’da Koç Holding’de devam eden “Sürdürülebilirlik Yönetimi” çalışması yılın SAP Projesi seçildi. Ödülü holding adına Koç Holding Çevre ve Teknoloji Koordinatörü Doç.Dr. Orhan Alankuş’a ödülü Cem Yeker verdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun