Genel 19 ARALIK 2012 / 17:25

İş Bankası ve PTT HGS'de işbirliğine gitti

İş Bankası ve PTT HGS'de işbirliğine gitti

PTT ve İş Bankası, HGS konusunda yaptıkları işbirliğiyle birlikte, banka şubelerinden etiket satışı ve otomatik bakiye yüklemesi işlemi gerçekleştirilebilmesine olanak sağlıyor. PTT Genel Müdürlüğü ile işbirliği yapan Türkiye İş Bankası, köprü ve otoyollarda yeni bir geçiş sistemi olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketini şubelerinde satışa sundu. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracak yenilikçi ürünleri sunduklarını söyledi.

PTT ile yapılan işbirliği ile köprü ve otoyol geçişlerini kolaylaştıran HGS’nin de otomatik yükleme kolaylığı ile birlikte müşterilerinin hizmetine sunulduğunu belirten Adnan Bali, şöyle konuştu;
“Bankamız HGS uygulaması ile HGS etiketlerinin satışı esnasında müşterilerimizin ek hesabı bulunan bir cari hesap veya kredi kartı ile ilişkilendirilmesi, otomatik yükleme talimatı kapsamında da HGS etiketinin bakiyesi belirli bir limitin altına indikçe otomatik yükleme işleminin gerçekleştirilmesi söz konusu olacaktır. Böylece etikette yeterli bakiye olup olmadığı konusunda müşterilerimiz endişe duymayacaklardır”

Banka ve internet şubelerinden temin edilecek

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, sistemin 14 milyon dolarlık yatırımla kurulduğunu belirterek, İş Bankası ile gerçekleştirdikleri işbirliğini şöyle anlattı:
“Vatandaşlar, Kartlı Geçiş Sistemi’nin (KGS) yerini alacak HGS ürünlerini İş Bankası’nın şubeleri ve internet şubesinden temin edebilecekler. Söz konusu ürünler ek hesabı bulunan bir cari hesap veya kredi kartı ile ilişkilendirileceği için otomatik yükleme talimatı kapsamında HGS etiketinin bakiyesi belirli bir limitin altına indikçe, otomatik yükleme işlemi gerçekleşecek”

KGS kullanımı 31 Aralık tarihinde sona ererken, vatandaşların HGS'ye geçiş yapması gerekiyor.
ETİKETLER : hgs iş bankası kgs PTT
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun