Genel 05 EYLÜL 2008 / 11:56

IPTV için Deutsche Telekom ve Motorola işbirliği

Motorola ve Deutsche Telekom, Almanya’da IPTV yayını için işbirliğine girdiklerini açıkladı.

Motorola ve Deutsche Telekom, Almanya’da IPTV yayını için işbirliğine girdiklerini açıkladı.


İşbirliği çerçevesinde Deutsche Telekom, 'T-Home Entertain' servisleri için Motorola'nın yüksek çözünürlüğe hazır IPTV set üstü cihazlarını kullanacak. Bu işbirliği sayesinde T-Home müşterileri ise  gelecekteki servisler için donanımı hazır, yüksek kaliteli, optimize edilmiş bir set üstü cihazından yararlanarak standart TV yayınlarının yanı sıra çeşitli multimedya uygulamalarına da erişebilecek.


Sözleşme çerçevesinde Motorola, T-Home’a T-Home müşterilerinin Media Receiver 300 Typ A olarak bildiği VIP1616E set üstü cihazını sağlayacak. T-Home’un Entertain servisinin bu cihazı kullanan aboneleri önemli spor karşılaşmalarını tam yüksek çözünürlük kalitesinde izleyebilecek. T-Home izleyicileri ayrıca cihazın elektronik yayın rehberini kullanarak istedikleri programları izleme zamanlarını planlayacak, bu programları kaydetme ve arşivleme şansına da sahip olacaklar.


Deutsche Telekom T-Home Servisleri Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Christian Illek bu işbirliğini hakkında: "Müşterilerimizin medya tüketim alışkanlıkları gün geçtikçe daha sofistike hale geliyor, bu yüzden onlara mümkün olan en iyi TV hizmetini, hem de istedikleri zaman ve yüksek çözünürlüklü kalitede sunmak için Motorola’nın set üstü cihazlarını seçtik” yorumunu yaptı.


Motorola’nın Türkiye ve İsrail Bölgesinden Sorumlu Ev ve Ağlar Mobilite Çözümleri Satış Direktörü, Alper Türken ise “Tüketiciler gün geçtikçe daha fazla seçenek, daha fazla kolaylık ve video içeriğini nasıl izleyecekleri konusunda daha fazla kontrol yetkisi talep ediyor. Motorola’nın IPTV set üstü cihazları sayesinde Deutsche Telekom gibi operatörler ilginç ve zengin medya servislerini müşterilerine onların istedikleri zamanlarda en etkin biçimde sunarak tüketicilerin taleplerini kazanca dönüştürebiliyorlar. Dijital eğlence ve video içeriği sağlamada küresel bir lider olarak, Almanya’daki tüketicilerin istediği yenilikçi TV servislerini sağlamak ve IPTV alanındaki liderliğimizi daha da güçlendirmek için Deutsche Telekom ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Benzer projeleri Türkiye’de de hayata geçirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun