Genel 10 NİSAN 2009 / 07:13

iPhone’da güvenli web tarama için

Trend Micro, Apple App Store üzerinden ücretsiz web tarama güvenlik uygulaması Trend Smart Surfing’i kullanıma sundu.

Trend Micro, Apple App Store üzerinden ücretsiz web tarama güvenlik uygulaması Trend Smart Surfing’i kullanıma sundu.


Trend Smart Surfing uygulaması, iPhone ve iPod touch kullanıcılarını web tehditlerinden ve siber suçlardan korumak üzere tasarlanmış. Uygulama kötü niyetli web sitelerine erişimi engelleyerek, web tehditlerine karşı bir başka koruma katmanı sağlıyor.


Trend Smart Surfing, Trend Micro Smart Protection Network'ün bir bileşeni olan Trend Micro web izleme ve değerlendirme teknolojisinin kullanıldığı bir internet tarama aracı. Bu teknolojiyle, iPhone ve iPod touch kullanıcılarının, gizli bilgileri ve kişisel verileri çalmak üzere tasarlanmış kötü niyetli içeriğin bulunabileceği web sitelerini bilmeden ziyaret etmeleri engelleniyor. Her gün 5 milyardan fazla URL, e-posta ve dosya sorgusunun güvenliğini kontrol eden bir cloud-client (bulut-istemci) altyapısı olan Trend Micro Smart Protection Network kullanıcılara web tehditleri karşısında gerçek zamanlı koruma sağlıyor.


Trend Smart Surfing uygulaması, iPhone ve iPod touch ürünlerinin satıldığı Apple App Store'dan ya da www.itunes.com/appstore/ adresinden ücretsiz temin edilebiliyor.