Genel 23 ŞUBAT 2016 / 15:37

iPhone'un başındaki "i" harfi ne anlama geliyor?

Senelerdir bildiğimiz iMac, iPod, iTunes, iPhone, iPad ‘in başlarında yer alan “i” harfinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

1998 yılında iMac’in çıkışından beri, Apple ürünlerinin başında yer alan “i” harfinin ne anlama geldiğini Apple organizasyonlarından birinde, Steve Jobs açıklıyor. iMac ile ilk karşımıza çıkan “i” harfi arasındaki ilişkiyi Steve Jobs, internet ve Macintosh’un birleşmesinden geldiğini açıklıyor. Steve Jobs sunumunda aynı zamanda “i” harfinin bağımsız (individual), öğrenen (instruct), bilgilendiren (inform) ve ilham verici (inspire) anlamına geldiğini ekliyor.

İnternetin hayatımızda daha çok yer almasıyla birlikte, şirket için“i” harfini yavaş yavaş önemini yitiriyor. Apple’ın tüm ürünlerinin internet bağlantısına sahip olması Apple Watch, Apple TV ürünlerinin “i” harfine neden sahip olmadığını ortaya koyuyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun