Genel 27 EYLÜL 2010 / 14:10

iPhone'u kırmadan sembolleri değiştirin

iPhone içindeki sembolleri istediğiniz gibi değiştirmenin yolunu açıklıyoruz.

iPhone içindeki sembolleri istediğiniz gibi değiştirmenin yolunu açıklıyoruz.


iPhone'u Apple'ın uygulamalarından kurtarmak için birçok kullanıcı, çözümü işletim sistemini kırmakta buluyor. Bu sayede istenen değişiklikler yapılabiliyor. Hatta telefondaki sıradan semboller de işletim sistemi kırıldığında kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Yine de Apple'a sadık kalarak maceraya girmek istemeyen kullanıcılar da sembolleri değiştirebiliyor. iPhone Explorer isimli program, Windows ve Mac'lere iPhone'ları bağlamak için platform oluşturuyor.

Yapılması gereken tek şey iPhone Explorer'ı açarak, uygulama klasörü /Apps/appname.app/appname.app dizinine yönlendirmek. Bu dizinde değiştirilmek istenen uygulamaların isimleri ve sembolleri yer alıyor. Png uzantılı sembolleri yedekleyerek istediğiniz sembollerle yer değiştirebilirsiniz.

Sembollerin png uzantılı ve iPhone 4 için 114'e 114, iPhone 3GS ve önceki modeller için 57'ye 57 çözünürlükte olmasına dikkat edin. Ayrıca belirtmeden geçmeyelim; iPhone'ların üzerinde gelen uygulamaların sembollerini değiştirmek mümkün değil. Sadece sonradan yüklenen üçüncü parti uygulamaların sembolleri değiştirilebiliyor.

iPhone Explorer'a http://www.macroplant.com/iphoneexplorer/ adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun