Genel 26 KASIM 2010 / 07:43

iPhone sahibiyseniz havalı fare size 2 dolar

Madem Apple ekosisteminin bir parçasısınız, bari yatırımlarınız biraz işe yarasın.

Madem Apple ekosisteminin bir parçasısınız, bari yatırımlarınız biraz işe yarasın.


iPhone için çıkan yeni uygulama sayesinde telefonunu fare olarak kullanmak isteyenlere gün doğdu. Movea'nın AirMouse adıyla sunduğu uygulama, şirketin aslında 2 yıl kadar önce donanım olarak piyasaya sürdüğü Air Mouse adlı ürünün fonksiyonlarının iPhone üzerine taşınmasından ibaret. Air Mouse adlı fareyi kullanmak için herhangi bir yüzey üzerine koymadan, kaldırıp havada sallamanız yeterli oluyordu. Hatta Logitech de benzer bir ürün çıkarıp 200 dolara yakın bir fiyat etiketiyle Türkiye'de de pazara sunmuştu.

Movea, şimdi 2 dolarlık bir uygulama üzerinden aynı fonksiyonu iPhone üzerine taşıyor. Bilgisayarınızı telefonla kablosuz bağlantı üzerinden eşleştiriyorsunuz, uygulamayı çalıştırıyorsunuz ve telefonunuzu havada sağa sola sallayarak ekrandaki imleci dilediğiniz gibi hareket ettiriyorsunuz. Hareket işini iPhone üzerinde zaten yer alan hareket algılayıcılar hallediyor, tıklamalar da dokunmatik telefonun üzerinde yer alan sanal tuşlar sayesinde gerçekleşiyor.

Özellikle yattığı yerden bilgisayarını kumanda etmek isteyenler veya uzaktan sunum/sistem yönetenler için aslında fena bir yatırım sayılmaz. Detaylı bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun