Genel 05 NİSAN 2010 / 08:11

iPhone'da artık bir resim koleksiyonu var

Türkiye'nin önemli koleksiyonerlerinden Orhan Karadoğan'a ait resim koleksiyonu iPhone'a aktarıldı.

Türkiye'nin önemli koleksiyonerlerinden Orhan Karadoğan'a ait resim koleksiyonu iPhone'a aktarıldı.


artKaradogan adıyla iTunes'da 25 Şubat 2010'da yayınlanmaya başlayan ve kolay kullanılabilen bu uygulama sayesinde dünyanın her yerindeki sanatseverler, Türk ressamların seçme eserlerinin yer aldığı bu özel koleksiyonu iPhone telefonlarına ücretsiz olarak indirebilecekler.

2006 yılında Orhan Karadoğan'a ait yaklaşık bin parçalık resim koleksiyonunun tamamı internete aktarılarak sanat.if.com.tr adresinde ziyarete açılmıştı. iF Sanat Teknolojileri, bu önemli koleksiyona sanatseverlerin cep telefonlarından da ulaşabilmelerini sağlamak için, 2009 yılı sonunda Selvi Technology ile işbirliği yaparak 3 ay gibi kısa bir sürede Türkiye'de ilk olarak iPhone uygulamasını geliştirdi.

Türk sanat eserlerinin mobil platformda aktif tanıtım ve pazarlanmasına katkı sağlayacak bu uygulamanın yakın zamanda iTunes'dan satışı başlayacak yeni versiyonu sayesinde; ressamlar, sanat galerileri ve müzeler web sitelerine yükledikleri sanat eserlerini iPhone'a kendileri aktarabilecekler.

Bu zengin koleksiyonu itunes.apple.com/us/app/artkaradogan/id357484205 adresinden indirmek mümkün.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun