Genel 24 EYLÜL 2008 / 13:53

iPhone 3G Türkiye'de satışa çıkıyor ama fiyatı muamma

Turkcell ve Vodafone yarın aynı saatlerde iPhone 3G satışına çıkıyorlar ama kaça ve hangi şartlarla satılacağını açıklayan yok.

Turkcell ve Vodafone yarın aynı saatlerde iPhone 3G satışına çıkıyorlar ama kaça ve hangi şartlarla satılacağını açıklayan yok.


Nereden başlasak?


Vodafone gün içinde, yarın büyük kutlamalarla iPhone 3G satışına başlayacağını duyurdu. Detayını ilgili haberimizden okuyabilirsiniz. Biz de bunun üzerine Turkcell’in ne zaman satışa başlayacağını öğrenmek için onlarla da irtibata geçtik.


Sürpriz değil, Turkcell de yarın aynı saatlerde iPhone 3G satışına başlayacağını söyledi. Vodafone gibi Turkcell de hedef kitlesi açısından en uygun bölgenin Bağdat Caddesi olduğunu düşünmüş olacak ki cadde üzerindeki (Suadiye’ye yakın) Turkcell mağazasını lansman ve eğlence mekanı olarak seçmiş. Turkcell’in iPhone 3G gecesini Cenk&Erdem ikilisi sunacak ve birçok ünlü de eğlenceye katılacakmış. Bu sırada 21:00’de başlayacak etkinliği izlemeye gelenler arasında yapılacak çekilişle 50 kişiye iPhone hediye edilecekmiş. Çekiliş saati 23:30.


Ve son nokta: Saatler 00:00’ı gösterdiğinde satış başlayacak! Vay vay vay… Her halde hem Vodafone hem de Turkcell iPhone 3G’lerin kapış kapış gideceğini düşünüyor…


Gelelim konunun diğer tarafına: Ürün ortada, satış tarihi de belli, üstelik yarın ama belli olmayan bir şey var: iPhone 3G’nin kaça satılacağı…


Hem Vodafone hem de Turkcell’den konuştuğumuz ilgililer fiyatın henüz belli olmadığını söylediler ve topu Apple’a attılar. Hemen Apple IMC Türkiye’ye döndük biz de. Konuştuk ve Apple IMC Türkiye’nin de konudan haberdar olmadığını, anlaşmaların operatörlerle Apple Amerika arasında direkt olarak gerçekleştirildiğini öğrendik. Apple Amerika’yla da irtibata geçtik ama saat farkı düşünüldüğünde bize yanıt gelene kadar çok geç olabilir ki onların da rakam açıklayacağını hiç sanmıyoruz.


Sonuç?


İşte sonuç: Yarın Türkiye’nin iki büyük operatörü iPhone 3G satışına başlıyor. Fiyat belli değil, Türkiye’de 3G de yok ama olsun yarın akşam 00:00’da satış noktalarında oluşacak izdihamı şimdiden görür gibiyim. Siz de o izdihama yol açacaklar arasındaysanız yanınıza limiti rahat bir kredi kartınızı almayı ihmal etmeyin. Aldığınız telefonun garantisine de dikkat edin. Her tür sürprize hazırlıklı olmak gerekir.


Son olarak, Avea aboneleri için Avea’nın bir iPhone 3G planı var mı, onu da öğreneceğiz demiştik. Çok denedik ama Avea’nın basınla ilişkileri toplantıda olduğu için kimseye erişemedik. Toplantıları bitince bir bilgi verirler diye ümit ediyoruz…

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun