Genel 10 EKİM 2010 / 13:35

iPad telefon dışında en hızlı satılan ürün rekorunu kırdı

Apple'ın tablet bilgisayarı ilk 80 gününde 3 milyonluk satış rakamına ulaşarak DVD oynatıcıyı geçti.

Apple'ın tablet bilgisayarı ilk 80 gününde 3 milyonluk satış rakamına ulaşarak DVD oynatıcıyı geçti.


DVD oynatıcı piyasaya ilk çıktığında hayatımızda önemli bir yer işgal ediyordu. Yeni formatın getirdiği kalite hepimizi etkilemişti. Bugünlerde DVD tahtını Blu-ray'e kaptırmış görünüyor. Telefon dışındaki en hızlı satılan ürün olan DVD oynatıcı, bu kez çok farklı bir sınıftaki elektronik cihaza yenik düştü.

Apple'ın tablet bilgisayarı hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. 80 gün içinde 3 milyonluk satış rakamına ulaşan iPad'in, Bernstein Araştıma Grubunun çalışmalarına göre, her üç aylık süreçte 4 buçuk milyon adet satılması bekleniyor.

Taşınabilir bilgisayar sınıfında kendine farklı bir yer açan cihazın bu yükselişi diğer markaların da benzer ürünler çıkarmasıyla sonuçlandı. Bir bilgisayarın yapabildiği hemen her şeyi yapabilen tablet, özellikle çok sayıdaki uygulamalarıyla fark yaratıyor.

Tablet bilgisayarın önümüzdeki yıl 9 milyondan fazla satılması bekleniyor. Bu yılki satış rakamlarına bakıldığındaysa yılsonuna kadar cihazın her cep telefonu ve oyun konsolundan fazla satılması bekleniyor.