Genel 10 EKİM 2010 / 13:35

iPad telefon dışında en hızlı satılan ürün rekorunu kırdı

Apple'ın tablet bilgisayarı ilk 80 gününde 3 milyonluk satış rakamına ulaşarak DVD oynatıcıyı geçti.

Apple'ın tablet bilgisayarı ilk 80 gününde 3 milyonluk satış rakamına ulaşarak DVD oynatıcıyı geçti.


DVD oynatıcı piyasaya ilk çıktığında hayatımızda önemli bir yer işgal ediyordu. Yeni formatın getirdiği kalite hepimizi etkilemişti. Bugünlerde DVD tahtını Blu-ray'e kaptırmış görünüyor. Telefon dışındaki en hızlı satılan ürün olan DVD oynatıcı, bu kez çok farklı bir sınıftaki elektronik cihaza yenik düştü.

Apple'ın tablet bilgisayarı hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptı. 80 gün içinde 3 milyonluk satış rakamına ulaşan iPad'in, Bernstein Araştıma Grubunun çalışmalarına göre, her üç aylık süreçte 4 buçuk milyon adet satılması bekleniyor.

Taşınabilir bilgisayar sınıfında kendine farklı bir yer açan cihazın bu yükselişi diğer markaların da benzer ürünler çıkarmasıyla sonuçlandı. Bir bilgisayarın yapabildiği hemen her şeyi yapabilen tablet, özellikle çok sayıdaki uygulamalarıyla fark yaratıyor.

Tablet bilgisayarın önümüzdeki yıl 9 milyondan fazla satılması bekleniyor. Bu yılki satış rakamlarına bakıldığındaysa yılsonuna kadar cihazın her cep telefonu ve oyun konsolundan fazla satılması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun