Genel 05 NİSAN 2010 / 12:53

iPad satışları tahminleri alt üst etti

iPad'le beklenenin üstünde satış yakalayan Apple'ın yeni tabletler geliştireceği tahmin ediliyor.

iPad'le beklenenin üstünde satış yakalayan Apple'ın yeni tabletler geliştireceği tahmin ediliyor.


Apple, tabletin ilk çıkış haftasında tahmin edilenden iki kat daha fazla iPad satışını gerçekleştirdi. Bu durumu değerlendiren bazı analistler ise, Apple'ın CEO'su Steve Jobs'un ileriki zamanlarda yeni tablet tarzı taşınabilir bilgisayarlar geliştirebileceğini düşünüyor.

3 Nisan'da satışa çıkan iPad sadece Amerika'da değil, dünyanın her yerinde büyük bir ilgiyle karşılandı. iPad satışları tahminlere göre şimdiden 700 bini aşmış durumda.

Apple, Microsoft'un başaramadığını, iPad'le başarmayı hedefliyordu ve şirket tablet bilgisayarların popüler tüketici cihazlarına dönüşmesini iPad'le sağladı. Ürün iPhone ve iPod'un başarısının üzerine yaratıldı ve akıllı telefonla dizüstü bilgisayar arası bir kavram olarak tüketicinin beğenisine sunuldu.

Amerika'da 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkan tablet yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelendiriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun