Genel 17 AĞUSTOS 2010 / 06:54

iPad netbook satışlarını fena vurdu

Apple’ın popüler tablet bilgisayarı iPad, netbook satışlarını düşürdü.

Apple’ın popüler tablet bilgisayarı iPad, netbook satışlarını düşürdü.


DigiTimes raporlarına göre, iPad’le yaşanan rekabette zorlanan netbooklar giderek gözden düşüyor. Netbook satışlarının ikinci çeyrekte resmi beklentilerin altına düştüğü vurgulayan rapor, bunu iPad’in yarattığı karşı konulmaz etkiye bağlıyor.

Steve Jobs’un doğrudan bu pazarı hedeflediğini belirten uzmanlar, bu düşüşün kaçınılmaz olduğu görüşünde. İlk üç ayında 3,27 milyon satan iPad başarılı bir biçimde pazarlanarak netbooklara olan ilgiyi azalttı ve geleneksel dizüstü bilgisayarlardan farklı olduğunu kanıtladı.

Tabi bu düşüş karşısında üreticilerin nasıl bir eğilim içine girecekleri de merak konusu. Örneğin netbook sınıfının yaratıcısı Asus'un Eee PC serisini sunmaya devam etmekle birlikte tablet bilgisayar segmentine ağırlık vermeye hazırlandığı biliniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun