Genel 07 TEMMUZ 2010 / 13:22

iPad Mac satışlarını etkilemedi

3 milyondan fazla satılan iPad Mac üzerinde yamyam etkisi oluşturmuşa benzemiyor.

3 milyondan fazla satılan iPad Mac üzerinde yamyam etkisi oluşturmuşa benzemiyor.


Pazar araştırma şirketi NPD'nin yaptığı yeni analiz 3 milyondan fazla satılan iPad'in Mac satışlarını pek etkilemediğini, hatta Mac satışlarının önceki yıla oranla yüzde 37 artığını ortaya koyuyor.

NPD verileri Apple'ın bu çeyrekte 3,1 ile 3,2 milyon arası Mac satacağı öngörüyor. Wall Street beklentileri ise bu çeyrekte 3,1 milyon Mac satılacağı yönünde.

Analistler, iPad'in Mac satışlarını şimdilik etkilemediği, etkilese bile uzun dönemde bunun çok küçük bir etki olacağını tahmin ediyor.

Diğer yandan iPod tarafında işler pek iç açıcı değil. iPod satışları Haziran çeyreğinin ilk iki ayında yüzde 13 azaldı. Yine de bu çeyrekte 9-10 milyon arası iPod satılacağı tahmin ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun