Genel 25 EKİM 2010 / 10:16

iPad kullanıcılarının üçte biri alete uygulama yüklememiş

Bir aygıt bu kadar mı mundar edilir? Vay arkadaş!

Bir aygıt bu kadar mı mundar edilir? Vay arkadaş!


Araştırma şirketi Nielsen'in 5 bine yakın iPad kullanıcısı üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçları, iPad sahiplerinin neredeyse üçte birinin (yüzde 32) aygıtı satın aldığından beri bir tane bile uygulama indirip kullanmadığını ortaya koydu. Uygulamaya para verenlerin yüzde 62'si tercihlerini oyundan, yüzde 55'ü kitaptan yana kullanmış. Peki ne diğerleri yapıyor derseniz muhtemelen ya web sitesi gezmek için, ya da fotoğraf çerçevesi olarak kullanıyorlar.

Araştırmanın bir diğer ilginç sonucu da tabletlerin diğer akıllı cihazlara göre daha fazla elden ele dolaştığını gösteriyor. Araştırmaya katılanların yüzde 46'sı tabletlerini diğer kullanıcılarla paylaşırken bu oran akıllı telefonlarda yüzde 34, e-kitap okuyucularda yüzde 33. Ayrıca iPad sahiplerinin yüzde 63'ünü 35 yaş ve altındaki kişiler oluşturuyor.

Araştırmanın detaylarını PDF olarak bu adresten indirebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun