Genel 03 EYLÜL 2010 / 11:27

iPad'in karşısındaki elle tutulur ilk cihaz piyasaya sürülüyor

Samsung tablet bilgisayar piyasasına Android tabanlı Galaxy Tab ile giriyor.

Samsung tablet bilgisayar piyasasına Android tabanlı Galaxy Tab ile giriyor.


iPad'in çıktığı günden beri yakaladığı büyük başarı teknoloji markalarını kendi tabletiyle piyasaya girmeye çekiyor. Piyasadan payını almak isteyen Samsung da Android tabanlı tablet bilgisayarı Galaxy Tab'ı kullanıcıların beğenisine sunuyor.

7 inç dokunmatik ekrana sahip tablet bilgisayar, kişisel bilgisayarlardaki web deneyimini sumayı amaçlıyor. 380 gram ağırlığındaki cihazda Adobe FLash Player 10.1 destekleniyor. Bu sayede web üzerinde hızlı gezinme şansı da artıyor.

Samsung'un tüm e-okuma içeriklerini birleştirerek kullanıcılarına sunduğu ‘Readers Hub', 2 milyondan fazla kitap, 47 dilde bin 600'den fazla gazete ve 20 dilde 2 bin 500 binden fazla dergi barındırıyor. Ayrıca film ve video içeriği için ‘Media Hub' ve müzik arşivi için de ‘Music Hub' servisleri bulunuyor.

Galaxy Tab bilgisayarda 3G HSUPA, 802.11n Wi-Fi ve Bluetooth 3.0 bağlantı seçenekleri bulunuyor. Görüntülü konuşma ve Bluetooth kulaklık da ellerin serbestçe hareket ederken konuşmaya olanak sağlıyor.

Tablet bilgisayarda Cortex A8 1.0 GHz işlemci bulunuyor. Ayrıca cihaz HD video içeriklerini görüntüleyebiliyor. Samsung'un tablet bilgisayarında Android 2.2 (Froyo) kullanılıyor. Bu sayede Google'ın bir çok servisinden de yararlanılabiliyor.

Samsung Galaxy Tab'in Avrupa ve Kore pazarında Eylül ortasında satışa sunulurken, Amerika ve Asya pazarına ise Ekim ayında gireceği bildirildi. Ancak detaylı olarak Türkiye'ye geliş tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor.

Cihazın Avrupa satışa fiyatının ise 699 Euro'dan başlayacağı bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun