Genel 15 EYLÜL 2010 / 15:49

iPad ile 3D hologram yaratıldı

Hologramın oluşturulması ve etkileyici stop-motion filmi haberimizde bulabilirsiniz.

Hologramın oluşturulması ve etkileyici stop-motion filmi haberimizde bulabilirsiniz.


iPad ile yapılabilenler sınırları aşmaya başladı. Apple'ın teknoloji dünyasında dev markaları ve tüketicileri peşinden koşturan tablet bilgisayarı ilham vermeye devam ediyor.

Birazdan izleyeceğiniz video Dentsu London ve BERG şirketleri tarafından yapıldı. Havada uçuşan kelimeler ve sembollerin nasıl yapıldığını anlamak bizleri biraz zorlayabilir.

Şirketlerin açıklaması şöyle: "İlk olarak bilgisayar üzerinde modellerin üç boyutlu tipografisi, nesneler ve animasyonlar oluşturduk. Daha sonra bu modellerin her köşesi tarama işleminden geçiriliyor. Bu modelleri iPad üzerinde film oynatır gibi çalıştırıyoruz ve iPad'in havaya bıraktığı uzun süre pozlanmış fotoğraflarla görüntüyü elde ediyoruz. Her üç boyutlu şekil bir karede 3D animasyon oluşturuyor."

Videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun