Genel 17 EYLÜL 2010 / 07:49

"iPad dizüstü bilgisayarlardan yüzde 50 götürdü"

Best Buy CEO'su müşterilerin artık dizüstü bilgisayar reyonlarına uğramadığını söyledi.

Best Buy CEO'su müşterilerin artık dizüstü bilgisayar reyonlarına uğramadığını söyledi.


Dünyanın en büyük elektronik market zincirlerinden biri olan Best Buy'ın CEO'su Brian Dunn, son dönemde değişen tüketici eğilimlerinden bahsetti. Wall Street Journal'a konuşan CEO, müşterilerin artık akıllı telefonlar, elektronik okuyucu ve dokunmatik ekranlı tablet bilgisayarlara yöneldiğini vurguladı.

Güçlü dizüstü bilgisayarlar için durumun pekiyi gitmediğini belirten Dunn, taşınabilir cihazlardan sonra geniş ekranlı televizyonlar, masaüstü bilgisayarlar ve yüksek kaliteli ses sistemlerinin rağbet gördüğünden bahsetti.

Best Buy, Apple'ın iPad'i ve Amazon'un Kindle e-okuyucusunun son günlerin en çok satılan ürünleri olduğunu belirtiyor. Bunun yanında Best Buy, yakın zamanda Sony ve Microsoft'un hareket algılayıcılı oyun konsollarının da ilgi görmesini bekliyor.

Brian Dunn, "İnsanlar artık mağazada ilk olarak mobil cihazlara yöneliyor. Bu tür cihazlar hayatlarında çok büyük bir yer kaplamaya başladı" dedi. Ayrıca Dunn, iPad satışlarının dizüstü bilgisayarların piyasasından yüzde 50'lik bir kısmı çaldığını vurguladı.

Televizyon piyasasına da değinen Dunn, 3D TV ve internet bağlantılı televizyonların piyasaya girmesiyle normal televizyonların fiyatlarında yüzde 25'lik bir düşüş beklendiğini belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun