Genel 08 ŞUBAT 2010 / 10:10

iPad AB'de bu isimle satılamayabilir

iPad isminin işlemciler üzerinde patent hakkına sahip olan ST Microelectronics şirketi, Apple'a dava açabilir.

iPad isminin işlemciler üzerinde patent hakkına sahip olan ST Microelectronics şirketi, Apple'a dava açabilir.


 

Apple, iPad'i bu isimle Avrupa'da satmakta hayli zorlanacak gibi görünüyor. ST Microelectronics şirketi, Avrupa'da cep telefonu üreticileri için üretilen işlemciler üzerindeki iPad isimlerinin patent hakkına sahip.

MacWorld'a göre, Apple için bir engel oluşturan ST Microelectronics, 18 Ocak'ta Avrupa Birliği Ticari Markalar ve Tasarımlar Yetkili Ofisi'ne ürünler üzerindeki iPad isminin patent hakkını almak için başvurmuştu.

ST Microelectronics Başkanı ve CEO Carlo Bozotti Apple'a bu konuda dava açmayı planlarken, amacının bu ismi korumak olduğunu söyledi.

ST Microelectronics 14 Eylül 2001'den beri bu isme sahip olduğunu ve markanın bu yılın 1 Eylül tarihinde süresinin dolacağını bildirdi. Ancak yinede orijinal ismin devam edeceği ön görülüyor.

Apple'ın Avrupa da bu isimle satış yapabilmesi şimdilik biraz zor gibi görünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun