Genel 02 KASIM 2010 / 08:24

iPad’in rakibi Samsung Galaxy Tab Türkiye’de

Turkcell İletişim Merkezleri’nde satılacak tablet, aynı zamanda cep telefonu işlevi de görüyor.

Turkcell İletişim Merkezleri’nde satılacak tablet, aynı zamanda cep telefonu işlevi de görüyor.


iPad’in karşısında sağlam bir rakip olarak görülen Samsung Galaxy Tab, Türkiye’ye geldi. 7 inçlik, 1024x600 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekranıyla tablet pazarına giren cihaz aynı zamanda bir cep telefonu gibi kısa mesaj, sesli ve görüntülü görüşme özelliklerine sahip.

Mobil işletim sistemi Android’in 2.2 sürümüyle çalışan Samsung Galaxy Tab, Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışa sunulacak. Taksitli ödeme seçenekleri ile sunulacak tabletin göze çarpan bazı özellikleri ise şöyle:

385 gram ağırlığında tasarlanan Galaxy Tab’ın hem ön yüzünde hem de arka yüzünde kamera bulunuyor. PowerVT SGX540 grafik yongası ile desteklenmiş 1 GHz Cortex A8 işlemcisi bulunan cihazın bataryası, 7 saat video izlemeye olanak tanıyor.

512 MB RAM’e sahip Galaxy Tab, zengin uygulamalarla birlikte geliyor. Bunlarla birlikte cihazda kapasiteyi 32 GB’a kadar yükselten microSD ve standart sim kart girişleri bulunuyor.

Kullanıcılara daha hızlı internet bağlantısı olanağı tanıyan HSDPA (7,2 Mbps) / HSUPA (5,76 Mbps) ile uyumlu çalışan Galaxy Tab, cep telefonu işlevi de görüyor. Samsung Galaxy Tab ile konuşmak için Bluetooth kulaklık, kablolu kulaklık veya eller serbest modu kullanılabiliyor.

Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışa sunulacak olan tabletin fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun