Genel 27 AĞUSTOS 2010 / 08:48

Inveon gözünü ilaç pazarına dikti

Inveon, Bausch + Lomb için geliştirdiği yazılımla adını ilaç pazarında duyurmayı amaçlıyor.

Inveon, Bausch + Lomb için geliştirdiği yazılımla adını ilaç pazarında duyurmayı amaçlıyor.


Inveon, uluslararası projelerinin sonuncusunu göz sağlığı alanında hizmet veren Bausch + Lomb ile gerçekleştirdi. Inveon’un Bausch + Lomb için geliştirdiği yazılım, Bausch + Lomb’un Avrupa ülkelerindeki yöneticilerinin pazarın durumunu güncel satış verilerini kullanarak analiz edebilmelerine imkan tanıyor.

Avrupa’nın birçok ülkesindeki satış müdürleri, satış verilerini sisteme yüklüyorlar. Bu veriler bazı validasyonlardan geçtikten sonra, grafiksel ve tabular biçimde bütün bölgelerin ve ülkelerin verilerini analiz etmeye olanak sağlıyor. Ayrıca yeni yazılım sayesinde müdürler, aylık ve yıllık satış verilerini analiz edebiliyor, rakip trendleri takip edebiliyor ve belgeyi dışarı aktarabiliyor.

Şimdilerde kullanıma sunulan sistemin altyapısı sayesinde, yeni bir ülkeyi eklemek, var olan rapor formatlarını güncellemek, yeni bir ürünü dahil etmek gibi süreçler gerçekleşiyor. Sistem, her çeşit veri türünü işleyebilmesi sebebiyle, ilaç sektöründeki şirketlerin kullanımına uygun olarak nitelendiriliyor.