Genel 09 TEMMUZ 2010 / 13:08

Inventram girişimcilere fırsatlar yaratmaya geliyor

Koç Holding ve Koç Üniversitesi Türkiye'de yepyeni bir ortaklığa yelken açıyor.

Koç Holding ve Koç Üniversitesi Türkiye'de yepyeni bir ortaklığa yelken açıyor.


Ar-Ge konusunda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Koç Holding, Koç Üniversitesi işbirliğiyle Inventram'i kurdu. Inventram, buluş sahipleri ve girişimciler için Türkiye'de lider çözüm organizasyonu ve esas başvuru noktası olabilme vizyonuyla yola çıkıyor.

Pazar potansiyeli olan yenilikçi teknolojileri keşfetmeye ve bu fikri sermayeyi toplumun hayat standardını artıracak ürün ve hizmetlere dönüştürmeye katkıda bulunmak amacıyla hizmet verecek Inventram'ın tanıtım toplantısında Koç Holding Stratejik Planlama Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koç Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Umran İnan ve Inventram Genel Müdürü Cem Soysal hazır bulundu.

Toplantıda söz alan Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, Türkiye'de ilk defa bir üniversite ve sanayi kuruluşunun ortaklığa gittiğini  vurgulayarak, "Yurtdışındaki uygulamalara baktığımızda Stanford, MIT, Oxford gibi gelişmiş ülkelerin üniversiteleri son 30 yıldır buluş ve patentler sayesinde yeni bir endüstri yaratmış, Silikon Vadisi gibi oluşumlar ortaya çıkarmışlardır" dedi.

Cem Soysal, bu organizasyon sayesinde üniversitenin Ar-Ge ve bilim kaynağının, endüstrinin somut iş ihtiyaçlarına yönelik çözümlere dönüştürülmesi imkânı sağlanacağını belirtti. Ayrıca Soysal, şirket olarak hedeflerinin otomotiv, enerji, dayanıklı tüketim, bilgi ve iletişim teknolojileri, internet tabanlı hizmetler, savunma sanayi teknolojileri, çevre teknolojileri, nanoteknoloji, sağlık/biyoteknoloji, tarım ve gıda teknolojileri, malzeme bilimleri ve kimya sektörlerine katma değer yaratacak açılımlar getirmek olduğunu açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun