Genel 26 TEMMUZ 2010 / 16:08

Intertech önümüzdeki dönem için iddialı

Inter-Next platformunu Eurobank Tekfen'de devreye almaya hazırlanan Intertech'de iddialar büyük.

Inter-Next platformunu Eurobank Tekfen'de devreye almaya hazırlanan Intertech'de iddialar büyük.


Intertech Genel Müdürü Murat Çelik, geçtiğimiz yılın Intertech için stratejik bir yıl olarak geçtiğini söylerken, 2010'a hızlı başladıklarını ve önümüzdeki dönem için de çok iddialı olduklarını ifade etti. Inter-Next platformunu Denizbank AG Avusturya ve Almanya'da devreye alarak, yurtdışı arenasında biz de varız dediklerini anlatan Çelik, Eurobank Tekfen projesini almak içinse uluslararası birçok marka ile rekabet ettiklerini belirtti. Çelik, "EuroBank Tekfen İnter-Next ürün ailemizi önce Türkiye'de devreye alacak. Sonra Avrupa bölgesinde diğer ülkelerde de devreye almayı planlıyor. Bu projeyle Eurobank Tekfen bankacılık altyapısı, baştan sonra Inter-Next ürünleriyle yenilenecek" dedi.

2009'da ürün ailelerini genişlettiklerini kaydeden Çelik, İnter-Leasing uygulamasını yazıp DenizLeasing'i devreye aldıklarını, İnter-AML kara para yönetim takip yazılımını yazıp, Denizbank ve Denizbank AG Viyana'da hizmet soktuklarını anlattı. Çelik, ayrıca TÜBİTAK tarafından desteklenen kampanya optimizasyon projesini devreye aldıklarını sözlerine ekledi.

"2010'a hızlı başladık"

2010'a hızlı bir giriş yaptıklarına değinen Çelik, Eurobank projesini Temmuz ayında devreye alacaklarını açıkladı. Çelik, şunları söyledi: "Ürün ailemize XFS tabanlı inter-ATM yazılımını kattık ve bu ürünü DenizBank'ta devreye aldık. Dexia'da bazı ürünlerimizi kullandırmak için verdiğimiz teklif çalışmaları sona ermek üzere. Bu yıl içerisinde DilerBank da Inter-Next ürünümüzü kullanıyor olacak. Bununla birlikte Denizbank Finansal Hizmetler Grubu'nun 2010 için stratejik projeleri çalışmaları devam ediyor."

"Ses getirecek projelerimiz var"

Altyapılarnı günün gereklerine göre geliştirmeyi sürdürerek bankacılık hizmetlerini güçlendirmeye devam etmek istediklerini vurgulayan Çelik, Inter-Next ürün ailelerini yurt içi ve dışımda birçok banka ve kuruluşta yaygınlaştırarak yurt dışına döviz çıkışını azaltıp, döviz kazandırarak ülkeye ve kurumlarına daha çok hizmet etmek istediklerinin altını çizdi. İddialı konuşan Çelik, "Yenilikçi ve inovatif tarz bazı projelerimiz var. Bunlar devreye girdiğinde dünyada ses getirecek. Öyle ki, bankacılık yazılımı denince ilk akla gelen ismin Intertech olduğunu tüm zihinlere kazıyacağız" dedi.

Şubeler alternatif dağırım kanalı halini alacak

Bankacılık sektöründe teknoloji eğilimleri hakkında öngörülerini paylaşan Çelik, şöyle konuştu: "Bankacılıkta önümüzdeki yıllarda hizmet kalitesinin ve teknolojinin ağırlığı daha da artacak. Birçok alanda birçok ilk hayatımıza girecek. Intertech olarak bu ilklerin birçoğunda öncü rol oynamak istiyoruz. Şimdinin alternatif dağıtım kanalları asıl hizmet kanalı olacak, şubeler alternatif dağırım kanalı halini alacak."

* Bu haber BThaber gazetesinin 778. sayısında yayınlanmıştır.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun