Genel 30 TEMMUZ 2010 / 06:18

Interpad tablet piyasasına sessiz sedasız giriyor

Alman menşeli Android tabanlı Interpad uygun fiyatı ve özellikleriyle dişli geliyor.

Alman menşeli Android tabanlı Interpad uygun fiyatı ve özellikleriyle dişli geliyor.


Apple'ın başlattığı ve beraberinde birçok tartışma getirdiği tablet bilgisayar furyasına Almanya'yı temsilen katılan Interpad, piyasayı kızıştırmaya hazırlanıyor.

Android 2.1 tabanlı Interpad, çift çekirdekli 1GHz Nvidia'nın Tegra 2 T20 işlemcisini kullanıyor. Çoklu dokunma özelliği bulunan 10 inç ekrana sahip tablet bilgisayarda, 1GB DDR2 RAM, 16 GB depolama kapasitesi göze çarpıyor. Bağlantı seçeneklerinde, Wi-Fi ve Bluetooth öne çıkarken; iPad'de olmayan USB ve HDMI çıkışı fark yaratıyor. Interpad'in yüksek sınıf modellerinde kamera, microSD ve 3G bulunacağı, ayrıca ilerleyen zamanlarda Android 2.2 yani Froyo'ya geçileceği de belirtiliyor.

3900mAh pilleriyle en az 8 saat kullanım süresi bulunan Interpad fiyatının 399 avroyla 518 avro arasında değişmesi tahmin ediliyor. Yılsonuna doğru piyasada olacak tablet bilgisayarın iPad'in tahtını sarsması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun