Genel 14 MAYIS 2010 / 07:31

İnternetten "The Hurt Locker" filmini indiren yandı

Filmin yapımcıları internet üzerinden filmi indirenleri dava etmeye hazırlanıyor.

Filmin yapımcıları internet üzerinden filmi indirenleri dava etmeye hazırlanıyor.


Günümüzde kitap, müzik, film gibi içerikler çok yaygın şekilde internetten indiriliyor. Burada bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Telif hakları, sanatçının emeği gibi üreticileri ilgilendiren konular ile tüketicileri ilgilendiren fahiş fiyatlar, ilgili konuya hemen ulaşma gibi gereksinimler birbirine karışıyor. Bu karışımdan da henüz sonuç alınamamış tartışmalar ortaya çıkıyor.

Son olarak 6 Oscar kazanmış The Hurt Locker filminin yapımcıları, paylaşım araçlarından biri olan Torrent'ten filmi indirenleri dava edebileceğini açıkladı. Film yapımcıları için en büyük sorun, dünya çapında yüz binlerce insanın bu indirmeyi gerçekleştirmiş olması gibi gözüküyor.

Bu girişim bazı Torrent kullanıcılarını ürkütse de bazı kullanıcılar filmin beklenen gişe başarısını gerçekleştiremediği için bu tür yollara başvurduğunu düşünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun