Genel 28 ŞUBAT 2011 / 13:24

İnternette tanıştığı sahte kız arkadaşa tam 200 bin dolar kaptırdı

2,5 yıldır internette görüştüğü kızı gerçek sanan adam, görmediği sevgilisini fidyecilerin elinden kurtarmak için 200 bin doları feda etti. Parayı alan dolandırıcılar kayıplara karıştı.

Amerika’da Naperville kasabasında yaşayan bir adam, 2,5 yıldır internet üzerinden görüştüğü kız arkadaşının gerçek olmadığını 200 bin doları buhar olduktan sonra anladı.Olay şöyle gelişti: 48 yaşındaki adam, internette kendini genç bir kız olarak tanıtan kişiyle yazılı sohbet üzerinden arkadaşlık kurdu ve bu arkadaşlığı 2 yıldan uzun süre ilerletti. Bu süre zarfında kıza yardımcı olmak amacıyla kendisine verilen Nijerya, Malezya, İngiltere ve Amerika’daki hesaplara sürekli olarak para aktaran adam, son olarak kızın kaçırıldığına dair gelen haber üzerine kaçıranların talep ettiği fidyeyi de yatırdı. Fakat tüm bu işlerin sonunda kızın aslında hiç var olmadığı ve bütün olan bitenin bir dolandırıcılık kurgusu olduğu ortaya çıktı. Adamın elinde yer alan kıza ait pasaport görüntüsünün de Google’dan aranarak bulunmuş gelişigüzel bir pasaport olduğu belirlendi.Yaşanan bu olay, internet üzerinden ilişki yürütmeyi seven ayran gönüllülerin ve aşk böceklerinin dolandırıcıların yeni hedefi olduğunu ve daha dikkatli olmaları gerektiğini ortaya koyuyor.En azından 2,5 yıldır yazışılan kişiyle bir görüntülü sohbet yapmak bile belki işe yarayabilirdi diyelim ve ibretlik haberimizi sonlandıralım.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun