Genel 06 TEMMUZ 2010 / 11:11

İnternette izinizi kaybettirin

Kaspersky PURE, dijital ayak izlerinizi sonsuza dek siliyor.

Kaspersky PURE, dijital ayak izlerinizi sonsuza dek siliyor.


İnternette gezinirken ziyaret ettiğiniz her sitede ayak izlerinizi bıraktığınızın farkında mısınız? Dijital ayak izlerinizi, sadece bilgisayarınızdaki "Sil" komutunu kullanarak yok ettiğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu noktada, Kaspersky Lab uzmanlarının yeni geliştirdiği Kaspersky PURE'un internette bıraktığınız izi kalıcı olarak sildiği iddia ediliyor.

Kaspersky PURE, yazılım esaslı dosya yok etme kutusu, yedi kalıcı veri silme algoritması ile sizden başka hiç kimse internette ne yaptığınızı veya hangi siteyi ziyaret ettiğinizi bilemiyor. Bu yenilikle sileceğiniz dosya, dijital ayak izi veya klasörlerin bir daha karşınıza hiç çıkmayacak şekilde silindiği vurgulanıyor.

Peki bu nasıl oluyor? Birincisi; yazılım esaslı kalıcı silme yöntemleri, silinecek verileri içeren hafıza kümelerinin üzerine yapılan çoklu yazmalara dayanıyor. Bu algoritma, silinecek verilerin iki giriş kullanılarak yazılmasını içeriyor.

Kaspersky PURE'un dosya yok etme kutusu ise güvenli bir şekilde verileri silme, kaynak kıtlığı yaşamadan hızlı ve basit bir yapılandırma sunuyor. Böylelikle sizden sonra bilgisayarınızın başına geçen sevgiliniz veya arkadaşınız sizin özel hayatınızdan ancak sizin izin verdiğiniz kadar haberdar olabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun