Genel 10 EYLÜL 2009 / 12:45

İnternette güvenli alışveriş başlıyor

Penta bayileri, artık 3D Secure sistemini kullanıyorlar.

Penta bayileri, artık 3D Secure sistemini kullanıyorlar.


Penta Bilgisayar, e-ticaret platformu ödeme altyapısını 3D Secure teknolojisine uygun hale getirdi. Bu sayede Penta bayileri, verdikleri siparişlerin ödemesini kredi kartı ile yaparken daha yüksek bir güvenliğe ve sahteciliğe karşı korumaya sahip olacaklar.

3D Secure uygulamasını B2B platformu bayinet.com.tr’de devreye aldıklarını söyleyen Penta Yönetim Kurulu Üyesi Koray Aksoy; "İnternette yapılan alışverişlerde sistem ne kadar güvenli olursa olsun, kart bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi güvenliğin aşılmasına neden olmakta, bu nedenle hem kart sahibi hem de firma tarafında istenmeyen sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu tür sorunlarların önüne geçebilmek için kart bilgilerinin yanında bazı kullanıcı bilgilerini de gerektiren 3D Secure uygulamasını sistemimize entegre ettik. Uygulamada işlem süresi eski sisteme göre biraz daha uzun olsa da getirdiği güvenlik avantajı bu sistemi tercih etmemizde etkili oldu. Bu sayede tarafların daha rahat ve güvenli alışverişin keyfini süreceklerine inanıyorum" şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun