Genel 16 MART 2010 / 11:01

İnternetin Oscar'larına sahip olmak için son 2 hafta

8. Altın Örümcek Web Ödülleri'ne başvurularda, geçen yılın aynı dönemine göre önemli bir artış gözleniyor.

8. Altın Örümcek Web Ödülleri'ne başvurularda, geçen yılın aynı dönemine göre önemli bir artış gözleniyor.


Türkiye'nin web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri'nde 33 kategoride 2009 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeler ödüllendirilecek. Yarışmaya katılım için başvurular 31 Mart Çarşamba günü sona erecek.

DorukNet Pazarlama Yöneticisi Aslı Cem Avcılar, başvuruların 31 Mart tarihine kadar altın örümcek web sitesinden yapılacağını belirtirken başvuru süresinin uzatılmayacağını söyledi. Avcılar, bir önceki yıl ile kıyaslandığında başvuru sayılarında artış yaşanmasının, internetin hayatımızdaki yerinin ne kadar vazgeçilmez olmaya başladığının bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Adaylar 33 kategori içerisinden, web sitelerinin değerlendirilmesi için uygun gördükleri en fazla 3 farklı kategoride başvuruda bulunabilecekler. Bir web sitesi için en fazla 3 farklı kategoride başvuru yapılabilecek ancak adaylar birden fazla web sitesi için başvuruda bulunabilecek.

Altın Örümcek Web Ödüleri sponsorları arasında Btnet.com.tr, Active, Businessweek, Digital Arts, İnfomag, Kobi Efor, Kurumsal Haberler, Macline, Müzik.net, Newtech, Nexum Creative, Photoline, Technotoday, Telepati Telekom ve Turk.Internet yer alıyor.