Genel 28 ARALIK 2010 / 14:52

İnternetin dili Çince mi olacak?

İnterneti etkin bir biçimde kullanmak istiyorsanız, gelecekte Çince öğrenmek durumunda kalabilirsiniz.

İnterneti etkin bir biçimde kullanmak istiyorsanız, gelecekte Çince öğrenmek durumunda kalabilirsiniz.


Çin’in pek çok alanda hızla büyümesinden dil de nasibini alıyor ve kültürün bir taşıyıcısı olarak Çince giderek güçleniyor. Çince’nin bu doğrultuda inkar edilemez varlığı internete de etki edeceğe benziyor.

Çin’in hızla artan nüfusuna bağlı olarak Çinli internet kullanıcılarının da aynı oranda artmasıyla Çince’nin internetin hakim dili İngilizce’yi bir kaç yıl içinde sollaması bekleniyor.

2010 yılı genelinde yapılan araştırmada internette en çok kullanılan dillerde ilk sırayı İngilizce ve Çince alırken, bunları sırasıyla İspanyolca, Japonca, Portekizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça ve Korece takip ediyor.

İşte bahsi geçen bilgilerin kaynağı olan infografik. Sağl tıklayıp bilgisayarınıza kaydederek detayları okuyabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun