Genel 29 EYLÜL 2009 / 10:31

İnternet ve TV melezleri Avrupa'da başarı göstermeye devam ediyor

İnterneti televizyondan kullanmak yaygınlaştıkça ona yönelik özel servisler de oluşmaya başlıyor.

İnterneti televizyondan kullanmak yaygınlaştıkça ona yönelik özel servisler de oluşmaya başlıyor.


 

Birkaç ay içinde Almanya'daki izleyiciler özel donanımlı televizyonları ile televizyona yönelik tasarlanmış internet servislerini izleyebilecekler. Böylece izleyiciler bir önceki hafta kaçırdıkları şovları ne zaman isterlerse o zaman izleyebilecekler.

İngiltere'de BBC ve çeşitli iş ortakları, "programları yakala" adında ilginç bir proje üzerinde çalışıyor ve bu proje ile gelecek yıl televizyonda izleyicilerin katılabileceği etkileşimli servisler ve diğer çeşitli programlar sağlayacak.

ABD'deki Hulu ve İngiltere'de BBC'nin iPlayer'ı gibi "Servisleri Yakala" programı internetten milyonlarca kullanıcının ilgisini çekti. Ancak bu programlar sadece bilgisayarda kullanılabiliyor, şimdilik. Hibrid (melez) televizyon olarak anılan ve gittikçe daha çok görmeye başladığımız internet bağlantısı ile klasik televizyon cihazlarını birleştiren yeni teknoloji, hava üstünden iletim yolunu kullandığı kadar, genişbant bağlantısını da kullanıyor ve bundan sonra daha fazla şey yapacağa benziyor. Bu teknolojinin destekçileri, bu teknolojinin bağımsız geliştiricilerin kişisel uygulamalar yaratmasını sağlayan iPhone tarafından sağlanan imkanlar gibi yepyeni servislerin önünü açacağını düşünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun