Genel 07 KASIM 2009 / 09:36

İnternet radyosu çok odalı ses ağını destekliyor

İnternet radyosunun ve ağa bağlı cihazların büyümesi, ev kullanıcılarına yönelik ses ürünleri pazarını canlandıracak.

İnternet radyosunun ve ağa bağlı cihazların büyümesi, ev kullanıcılarına yönelik ses ürünleri pazarını canlandıracak.


Tüketici elektroniği pazarları üzerine çalışmalar yapan analist David Watkins "Ev ağının devam eden yükselişi ile internet radyosunun kalıcılığı aşikar bir hale geldi ve hızla ağa bağlı ses sistemlerine doğru bir geçiş yaşanacak" yorumunda bulunuyor.

"Kablosuz çok odalı ses sistemiyle birleştirilmiş "sunucudan ses ağına" sistemi şimdi başlıyor"diyen Watkins konuşmasına şöyle devam ediyor: "Pek çok sağlayıcı zaten iPod'unuzun ya da ev ağı içindeki cep telefonunuzun uzaktan kontrolünü sağlayan ağ çözümlerini geliştiriyor ve cihazınızı bir sunucuya çeviriyor."

Ağa bağlı ses sistemleri için potansiyel uygulamalar; kablo kullanmadan bir dizüstü bilgisayarı bir müzik sistemine bağlamayı, bir ev eğlence sisteminin medya sunucusundan ya da uzaktan bilgisayardan müzik akışı sağlamasını ve evde ses/görüntü alıcılarının diğer cihazlara kablosuz müzik akışı sağlamasını içeriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun