Genel 29 OCAK 2009 / 14:49

İnternet güvenliğinizi bu siteden takip edin

www.guvenlik.info, internetteki güvenliğiniz için ipuçları veriyor, teknolojik araçların kullanımı hakkında bilgilendiriyor.

www.guvenlik.info, internetteki güvenliğiniz için ipuçları veriyor, teknolojik araçların kullanımı hakkında bilgilendiriyor.


Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş. tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlanan www.guvenlik.info, teknolojik araçların ve İnternetin güvenli kullanımına yönelik çeşitli bilgiler, ipuçları ve rehberlerin ziyaretçilere sunulduğu bir bilgi kaynağı. Sık aralıklarla güncellenmekte olan site, kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.


Öncelikle fazla teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcıların bilgi ve teknoloji güvenliğini sağlamaya yönelik tasarlanan www.guvenlik.info’nun içeriği, teknoloji açısından yetkin kişilerin de yeni bilgiler edinebileceği şekilde hazırlanmış. Ele alınan başlıklar arasında cep telefonları, bilgisayarlar, internet, parolalar ve kimlik bilgileri gibi güncel ve güvenlik açısından herkese hitap eden konular bulunuyor. 


Bilgi Bankası bölümünde; internet bankacılığından, bireysel şifre ve ADSL bağlantı güvenliğine kadar çok çeşitli konularda ayrıntılı bilgi edinilebiliyor. İpuçları bölümünde teknolojik araçları daha güvenli kullanmak için uygulanabilecek basit ipuçları var. Video bölümünde ise bireysel teknoloji güvenliği ile ilgili rehber niteliğindeki görüntüler bulunuyor. Örneğin; Facebook güvenliği videosu izlenerek Facebook hesabının güvenlik ayarları yapılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun