Genel 01 EKİM 2010 / 08:47

İnternet bağımlısı genç tedavi kampında öldürüldü

16 yaşındaki internet bağımlısı genç katıldığı kampta dövülerek öldürüldü.

16 yaşındaki internet bağımlısı genç katıldığı kampta dövülerek öldürüldü.


16 yaşındaki bir genç Çin’de internet bağımlılarını tedavi eden bir kampa girdikten iki gün sonra hayatını kaybetti.

Bu olay aslında bir ilk değil. İnternet bağımlılığın en fazla görüldüğü ülkelerden biri olan Çin’de internet kullanan gençlerin büyük bir kısmı bu bağımlılığın pençesinde.

İnternet bağımlılarını tedavi eden kamplar son derece katı kurallarla yönetiliyor. Hastalara emirler yağdıran bu tür kamplarda hastalara dayak atıldığı ya da elektrik şok verildiği de iddia ediliyor.

Bu olayda ise iddialara göre verilen emri yerine getirmeyen 16 yaşındaki Chen Shi’nin eğitim veren kişilerce elleri kelepçelendikten sonra tahta sopayla dövüldü. Bunun üzerine vücudu yara bere içinde kalan Shi’nin ailesine haber veren kamp yetkilileri gencin muhtemel bir güneş çarpmasına maruz kaldığını ve durumunun kritik olduğunu söyledi.

Öldürülen gencin annesi oğlunun zayıf iradeli olduğu ve özgüven sorunu yüzünden bu kampa gönderdiğini, kampa altı aylığına 3 bin 400 dolar ödediğini söylüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun