Genel 22 HAZİRAN 2010 / 11:09

Intel yeni Core i3 işlemcisini piyasaya sürüyor

İşlemciyi şimdilik sadece bilgisayar üreticileri bilgisayarları içinde yer verebiliyor.

İşlemciyi şimdilik sadece bilgisayar üreticileri bilgisayarları içinde yer verebiliyor.


Intel, Core i3 serisi için en hızlı çift çekirdek dizüstü bilgisayar işlemcisi Core i3-370m'i bilgisayar üreticileri için piyasaya sunduğunu duyurdu. HP ve Dell de yeni işlemcinin hangi modellerinde yer alacağını belirleyip, satışlara başladı.

Intel Core i3-370m'da 3MB ön bellek bulunurken, 2.4 GHz işlemci hızı sağlanıyor. Intel'in açıklamasına göre yeni yonga, Core i3 serisinin en hızlısı olarak göze çarpıyor. Yeni işlemcinin düşük enerji tüketimi sağlarken grafik performansında da geliştirilen teknolojiyle artış gerçekleştirildiği bildirildi. Tabii daha iyi performans için maliyeti sorun etmeyen kullanıcılar için Core i5 ve Core i7 daha fazla tercih edilebilir.

HP, Core i3-370m'i Pavillion dv6t modelinde satışa sunacağını açıklarken, Dell de Studio 15'de yeni yonganın kullanıldığını, dizüstü bilgisayarın Meksika ve Doğu Asya'nın bazı kısımlarında satışa çıktığını açıkladı. Intel, işlemcinin piyasaya şu anda sadece bilgisayarlar üzerinde geleceğini, tek başına satışına başlanmadığı belirtti. Ayrıca ürünün tek başına satış fiyatı da henüz bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun