Genel 14 TEMMUZ 2010 / 13:22

Intel tarihinin en iyi çeyreğini yaşıyor

2,9 milyar dolarlık kar ve 10,8 milyar dolarlık gelirle Intel ikinci çeyrekte önemli bir başarı yakaladı.

2,9 milyar dolarlık kar ve 10,8 milyar dolarlık gelirle Intel ikinci çeyrekte önemli bir başarı yakaladı.


Tabletlerin ve akıllı telefonların hakimiyetini ilan etmek üzere olduğu şu zamanda Intel'in son çeyrek sonuçları kişisel bilgisayarların halen gayet revaçta olduğunu ortaya koydu. Intel’in yaptığı açıklamaya göre, şirketin net karı bir önceki çeyreğe kıyasla 445 milyon dolarlık artışla 2,9 milyara yükseldi.

Intel aynı zamanda bir önceki yılın aynı dönemine oranla 3,3 milyar dolarlık gelir artışıyla 2010'un ikinci çeyreğinde 10,8 milyarlık dolar net gelirle kapattı.

Tüm yongalarda ortalama satış fiyatlarının artmasının yanında, daha yüksek fiyata daha fazla yonga satılmasının ve Atom yonga gelirlerindeki yüzde 16'lık artışın Intel'e bu sonuçları getiren etken olduğu belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun