Genel 10 AĞUSTOS 2010 / 13:39

Intel netbooklara özel oyunları yarıştıracak

Intel, Game Creators şirketi ile el ele vererek ilginç ve hayli gecikmiş bir oyun geliştirme yarışması başlattı.

Intel, Game Creators şirketi ile el ele vererek ilginç ve hayli gecikmiş bir oyun geliştirme yarışması başlattı.


Yonga üreticisi Intel oyun geliştiricilerin netbook platformlarına yönelik oyun geliştirmelerini teşvik eden yeni bir yarışma başlattığını duyurdu. Netbookların yetersiz grafik performansı nedeniyle mevcut popüler oyunları kaldırmadığı ve bu anlamda sınırları olduğu biliniyor. Game Creators ve Intel işbirliği ile başlayan yeni yarışma ile bu durumun değiştirmesi ve netbookların daha güçlü bir platform haline getirilmesi amaçlanıyor.

Geliştirilecek oyunlarda aranan şart ise şu: sıkıştırılmış biçimde hazırlanacak oyunlar 250MB’dan fazla yer kaplamayacak ve kurulum gerektirmeyecek. Netbookların imajını tazeleyecek olan yarışmada en iyi oyunu yaratan talihliye 5 bin dolar para ödülü sunulacak. Her kategori için yarışan adaylar ise bin dolar para ödülü kazanacak.

Netbookların fazlasıyla talep edildiği zamanlarda Intel’in neden daha önce bu girişime bulunmadığı ise merak konusu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun