Genel 27 TEMMUZ 2010 / 13:05

Intel Infineon'a sulanıyor

Yonga devi, Infineon'un bir parçasını satın alarak akıllı telefon piyasasına girmek istiyor.

Yonga devi, Infineon'un bir parçasını satın alarak akıllı telefon piyasasına girmek istiyor.


Oluşan yüksek bütçeli akıllı telefon piyasası teknoloji devlerinin girmek için yarıştığı bir alan olmaya devam ediyor. Telefonların üreticileri bir yana çevre birimleri üreticileri de bu piyasadan paylarını almaya çalışıyor.

Intel Alman yonga üreticisi Infineon'un kablosuz bağlantı üzerine çalışan kısmını satın almak istiyor. Romdan & Renshaw analisti Ashok Kumar'a göre, Intel bu hamleyle girmekte geç kaldığı akıllı telefon ve tablet bilgisayar piyasasında kendine yer edinmeye çalışacak.

Intel, rakipleri Qualcomm, Marvell, Samsung, Texas, Broadcom ve diğer mobil cihaz işlemci üreticilerine yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Atom işlemcilerin ARM mimarisi gibi yaygın olmadığı için sıkıntı yaşayan yonga devi, Infineon'ın tecrübesiyle piyasadaki payını artırmak istiyor.

Şu ana kadar herhangi bir anlaşma yapılmadığı bildirildi. Ayrıca, Intel'den konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun